Представники Центру STRATCOM беруть участь у семінарі ОБСЄ з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у ЗС України

Сьогодні, 29 вересня, у Дніпрі Міністерство оборони України та Координатор проєктів ОБСЄ в Україні розпочали перший дводенний регіональний семінар ОБСЄ з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та інших ключових напрямів демократичного контролю над ЗС України. Захід відбувається в рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України» за підтримки Женевського центру управління сектором безпеки (DCAF).

Міністерство оборони України виступає замовником та співвиконавцем цього проєкту. У заході, метою якого є підвищення обізнаності офіцерів щодо рівності прав і можливостей жінок та чоловіків у війську, прав та свобод військовослужбовців, взаємодії збройних сил з громадянським суспільством, а також демократичного цивільного контролю над ЗС України, беруть участь представники ОБСЄ в Україні, офіцери та працівники оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, національні експерти з демократичного контролю і ґендерної рівності, представники громадських організацій та офіцери військових частин і установ місцевого гарнізону.

Як зазначив менеджер проєктів у військово-політичній сфері Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий, рівні права та можливості жінок і чоловіків у збройних силах, які є головними у фокусі проєкту Міністерства оборони України та ОБСЄ у 2020 році, є невід’ємною частиною демократичного цивільного контролю над ЗС України.

У перший день семінару в інтерактивному форматі обговорювались питання демократичного цивільного контролю над ЗС України та переваги від нього. Також були розглянуті основні поняття ґендерної концепції, міжнародні підходи до ґендерної рівності у збройних силах, поточний стан ґендерної інтеграції в Міністерстві оборони та ЗС України.

Начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова розповіла присутнім про актуальність застосування стратегічних комунікацій як ефективного механізму взаємодії між збройними силами та громадянським суспільством, а також роль демократичного цивільного контролю над збройними силами, розкрила його сутність та переваги.

  • Саме офіцер-лідер є зразком для особового складу щодо імплементації принципів демократичного контролю у повсякденній діяльності ЗС України, — підкреслила підполковник Ольга Сальнікова.

Також під час семінару відбулася презентація першого проєкту «Путівника з ґендерної інтеграції у Збройних Силах України», який невдовзі планують розповсюдити серед військовослужбовців.

Як повідомили організатори, у 2020 році подібні семінари пройдуть у Харкові, Чернігові, Одесі, Львові та Житомирі.

Show More
StratCom NDU