I Міжнародна науково-практична конференція “Стратегічні комунікації у сфері забезпечення національної безпеки та оборони: проблеми, досвід, перспективи”

1 жовтня відбулась I Міжнародна науково-практична конференція “Стратегічні комунікації у сфері забезпечення національної безпеки та оборони: проблеми, досвід, перспективи”, організована Національним університетом оборони України імені Івана Черняховського. Співорганізаторами конференції виступили: Національна академія Національної гвардії України, Національна академія Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького, Національна академія Служби безпеки України.
Активну участь у Конференції брали іноземні фахівці з питань стратегічних комунікацій, зокрема:
пан Даг Джордан ‒ представник Об’єднаного університету спеціальних операцій, колишній радник при Міністерстві оборони України та Збройних Силах з питань стратегічних комунікацій від США;
пан Девід Пол Бентон ‒ радник при Міністерстві оборони України з питань стратегічних комунікацій від США;
пан Альвідас Медалінскас ‒ екс-голова Комітету у закордонних справах Парламенту Литви, міжнародний експерт з Донбасу.
Спікерами від сектору безпеки і оборони зі стратегічних комунікацій були:
пані Ірина Лисичкіна ‒ начальник кафедри Національної академії Національної гвардії України;
пан Ігор Блощинський ‒ начальник кафедри Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького;
пані Марія Чеховська ‒ начальник кафедри Національної академії Служби безпеки України;
пан Олексій Бочковий ‒ завідувач навчально-наукової лабораторії Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ;
пані Катерина Яресько ‒ завідувачка кафедри Харківського національного економічний університета ім. С.Кузнеця;
пан Сергій Дьома ‒ старший радник з військових питань Центру з питань захисту цивільного населення в умовах конфлікту (CIVIC);
полковник Віктор Шидлюх ‒ представник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони.
Модератор англомовної та україномовної засідань конференції ‒ начальник кафедри стратегічних комунікацій полковник Ірина Іжутова.
Зауважимо, що відповідно до регламенту конференції з 9.00 до 12.00 години – конференція проводилась виключно англійською, з 13.00 до 14.30 – українською.
Зазначимо, що у конференції взяли участь учасники із 27 установ та організацій зі всієї України за напрямком стратегічних комунікацій. Серед учасників 14 докторів наук та 59 кандидатів наук!
Учасники Міжнародної конференції обмінялися досвідом впровадження стратегічних комунікацій в освітній процес вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти), вищих навчальних закладів інших силових відомств та закладів вищої освіти України. Також, в ході роботи Конференції були визначені шляхи удосконалення розбудови системи стратегічних комунікацій в освітньому процесі. Учасники наголосили на важливості таких змін, зважаючи на сучасні виклики.
Про питання підготовки та підвищення кваліфікації за напрямком стратегічних комунікацій в Міністерстві оборони та Збройних Силах України ознайомила присутніх начальник навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони підполковник Ольга Сальнікова.
Значущість Конференції підкреслює і той факт, що вона відбувається у важливий момент для України, оскільки одним із завдань виконання окремих заходів оборонної реформи на середньострокову перспективу є реалізація проєкту “Cтратегічні комунікації”, а завдання із розбудови стратегічних комунікацій визначено у новій Стратегії національної безпеки України.
Підкреслимо, що завдання з підготовки особового складу зі стратегічних комунікацій покладено на Навчально-науковий центр стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони у Річній національній програмі під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік.
За відгуками учасників Конференції, подібний спільний міжнародний захід є важливим елементом в процесі розбудови стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони в частині підготовки військовослужбовців та працівників сектору безпеки і оборони з урахуванням передового досвіду держав-членів НАТО.
Show More
StratCom NDU