Представники Центру STRATCOM взяли участь у семінарі з ґендерної рівності та демократичного цивільного контролю над ЗС України

20-21 жовтня 2020 року у Чернігові пройшов дводенний семінар з рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у Збройних Силах України та особливостей демократичного контролю над ЗС України. Захід організований у рамках міжнародного проєкту «Посилення демократичного контролю над Збройними Силами України». Його ініціатором та співзасновником виступило оборонне відомство.

Активну участь у семінарі взяли представники ОБСЄ в Україні, офіцери та працівники оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, вітчизняні експерти з демократичного контролю і ґендерної рівності та офіцери Чернігівського гарнізону.

— Я бачу основним завданням цього заходу поширення інформації про суть державної гендерної політики. Такі заходи дають нам можливість спілкуватися з особовим складом, на практичних прикладах розглядати ґендерний підхід та його застосування у повсякденній діяльності командирів на всіх рівнях. Гендерний підхід — це основний принцип на якому базується управління і забезпечення армій НАТО. За останні роки для жінок в армії практично не залишилося дискримінаційних норм, але багато залишається для чоловіків. Тому роботи у гендерних фахівців ще вистачає, нам потрібно аналізувати діючі нормативно-правові акти, адже там є обмеження для чоловіків в особливий період, зокрема з відпустками по догляду за дитиною, перебування в відрядженні тощо, — розповіла радниця Головнокомандувача Збройних сил України з гендерних питань, національна експертка Вікторія Арнаутова.

За словами організаторів даного заходу, основною метою такого обміну досвідом є підвищення обізнаності військовослужбовців щодо рівності прав і можливостей чоловіків і жінок в армії, їхніх прав та свобод, дієвої взаємодії армійців з громадянським суспільством та демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

— Одним із пріоритетних завдань Річної національної програми під егідою Комісії Україна — НАТО на 2020 рік є запровадження регулярного публічного звітування про діяльність органів, що входять до складу безпеки і оборони України, формування і реалізацію ними державної політики з питань національної безпеки і оборони. Відповідно заходами, спрямованими на досягнення пріоритетного завдання, є розміщення та постійне оновлення на офіційних вебпорталах органів, що входять до складу сил оборони України, інформації про формування і реалізацію державної політики з питань національної безпеки і оборони тощо. Виконання вищезазначеного підвищить рівень розуміння особовим складом Збройних Сил України мети та завдань стратегічних комунікацій та сприятиме формуванню довіри українського суспільства до воєнної політики держави, реформ у воєнній сфері та курсу з набуття Україною членства в НАТО, — повідомила начальниця навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, доктор наук з державного управління підполковник Ольга Сальнікова.

Під час семінару присутні акцентували велику увагу на медіаграмотності у війську.

— Медіаграмотність, зокрема в умовах постійного інформаційного впливу, є основою ефективної реалізації стратегічних комунікацій на практиці. Сьогодні кожен із нас повинен розуміти достовірність інформації аби не поширювати фейки та дезінформацію, — зауважила начальник кафедри стратегічних комунікацій навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Ірина Іжутова.

По завершенню заходу всі учасники пройшли анкетування та склали тестування з питань, що  висвітлювались на семінарі.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform

Show More
StratCom NDU