Представники Центру СТРАТКОМ взяли участь в І Міжнародній науково-практичній конференції “Українське військо: сучасність та історична ретроспектива”

27 листопада у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського в режимі онлайн відбулася I Міжнародна науково-практична конференція “Українське військо: сучасність та історична ретроспектива”.

Учасників конференції привітав Міністр оборони України Андрій Таран та зазначив, що прагнення приєднатися до Північноатлантичного альянсу потребує опанування стандартами НАТО у тому числі,  у питаннях воєнно-історичної роботи. Визначив упевненість, що результати роботи стануть вагомим кроком у справі інтелектуальної підтримки захисників України, зміцнення обороноздатності Вітчизни.

З вітальними словами до учасників конференції звернулись: академік-секретар відділення історії, філософії та права Національної академії наук України, Заслужений діяч науки і техніки України, директор Інституту історії України Національної академії наук України, академік Валерій Смолій; представники Генерального штабу Збройних Сил України,  директор по роботі з жінками-військовослужбовцями міжнародної організації “Оливкова гілка” Кароліна Грубе (штат Канзас, США).  

До участі в конференції долучились понад 200 відомих дослідників військової історії з країн-членів Північно-Атлантичного альянсу, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, складових сектору безпеки й оборони та регіонів України.

У ході конференції відбулося обговорення у трьох дискусійних кімнатах. Перша кімната­: досвід застосування сил безпеки і оборони в операції Об’єднаних сил (антитерористичній операції); історичний досвід підготовки фахівців для сектору безпеки та оборони; участь України в операціях з підтримання миру та безпеки – модератор ­доктор історичних наук, доцент полковник Сегеда С.П. 

Друга кімната: українська революція 1917-1921 років: воєнно-історичний аспект; Україна та українці у вирі Другої світової війни; збройний захист українських земель з давнини до початку ХХІ ст. – модератор доктор історичних наук, професор Вєдєнєєв Д.В.

Третя кімната­: душпастирська опіка в Українському війську та феномен волонтерського руху: досвід, проблеми та перспективи – модератор кандидат історичних наук підполковник Стасюк Ю.М. 

Конференція підтвердила положення Концепції воєнної історії України відносно того, що історія Українського війська є невід’ємною частиною всесвітньої воєнної історії – зазначив заступник начальника університету з наукової роботи, кандидат військових наук, професор, Заслужений працівник освіти України генерал-майор Павло Щипанський.

За матеріалами https://nuou.org.ua/u/news/per-mnpk-history-2020.html

 

 

 

Show More
StratCom NDU