Загрози гібридної війни та як їм протистояти: круглий стіл в Національній академії Служби Безпеки України

У вітальному слові ректор Національній академії Служби Безпеки України Андрій Черняк зазначив, що задля ефективної боротьби з ворогом в інформаційній площині необхідно поєднувати науку і практику, професіоналізм і патріотизм, міжнародне партнерство та національний досвід.
Серед учасників заходу були відомі політики, науковці, співробітники практичних підрозділів Служби, представники органів сектору безпеки і оборони, ЗМІ та закладів вищої освіти України.
Експерти розглянули системну гібридну війну РФ проти України в 4-х площинах:
– політико-ідеологічній;
– інформаційній;
– економічній;
– силовій.
Наукові працівники навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського  виступили з доповіддю на тему “Сучасний стан та організація стратегічних комунікацій у Міністерстві оборони та Збройних Силах України!” та отримали позитивні відгуки від присутніх!
У своїй доповіді Юрій Єхануров – професор економічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, Прем’єр-міністр України (2005-2006 рр.), Міністр оборони України (2007-2009 рр.) – висловив думку, що Україні потрібно замінити реактивні відповіді на агресію проактивними. «Гібридна війна в Україні розглядається, як наступальні дії проти нас, відповідно виробляються рецепти протидії. Вважаю, що потрібен атакувальний підхід, необхідно бити по основним скрепам», – підкреслив Юрій Іванович.
Історико-політологічні міфи та загрози «російського світу» висвітлив професор кафедри державного управління КНУ імені Тараса Шевченка, доктор політичних наук Микола Томенко.
Про особливості інформаційної протидії та досвід відбиття кібератак РФ проти України розповів Олександр Мельниченко, начальник управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.
Із позиції українських глядачів та контенту, який вони споживають,  висловився шеф-редактор проєктів «Громадянська оборона» та «Антизомбі» телеканалу ІСTV Андрій Богуш. «Сьогодні в кожного своя правда. І в інформаційному просторі люди шукають їй підтвердження. Проте незважаючи на це, проникнути у свідомість українців можна лише правдою, беззаперечними фактами, системними, чіткими і простими меседжами».
Науковці дискутували та обмінювалися думками щодо вироблення системи стратегічних комунікацій, єдиних національних наративів, способів відродження довіри громадян до держави та правоохоронних органів.
Show More
StratCom NDU