КАФЕДРА СТРАТЕГІЧНИХ КОМУНІКАЦІЙ

начальник

кафедри стратегічних комунікацій

полковник

Ірина Іжутова

Освіта:

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 1999 році; освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр за спеціальністю “Переклад”; диплом з відзнакою виданий 22.06.1999;

Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2000 році; освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст за спеціальністю “Переклад”; диплом з відзнакою виданий 24.06.2000;

Public Affairs Regional Centre, Республіка Північна Македонія, м. Скоп’є, міжнародний курс “Basic Public Affairs Course I”, 14-25 березня 2016 року;

Public Affairs Regional Centre, Республіка Північна Македонія, м. Скоп’є, міжнародний курс “Public Affairs in International Operations”, 16-20 травня 2016 року:

Public Affairs Regional Centre, Республіка Північна Македонія, м. Скоп’є, міжнародний курс “Crisis Communications”, 14-18 листопада 2016 року;

Defense Information School, Fort George G. Meade, Maryland, USA, Курс зв’язків з громадськістю для іноземних студентів; диплом з відзнакою виданий 06.06.2017.

У Збройних Силах України з 1995 року. За цей час проходила службу у 26 Центрі метрології та стандартизації, Бюро кодифікації Збройних Сил України (нині – Управління стандартизації, кодифікації та кодифікації), Центральному друкованому органі Міністерства оборони України журналі “Військо України”, Управлінні комунікацій та преси Міністерства оборони України (пресслужба).

З 2012 по січень 2019 року відповідала за наповнення англомовної версії офіційного вебсайту Міністерства оборони України, була адміністратором англомовної сторінки Міністерства оборони України у мережі Facebook.

Володіє англійською та французькою мовами.

Слухач заочної форми навчання оперативно-тактичного рівня підготовки (набору 2019 року), спеціалізація “Педагогіка вищої військової школи”.

професор

кафедри стратегічних комунікацій

доктор наук з державного управління, доцент

Олександр Твердохліб

Освіта:

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу у 2006 році; освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст за спеціальністю “Документознавство та інформаційна діяльність”, кваліфікація – документознавець-менеджер інформаційних систем; диплом з відзнакою виданий 30.06.2006.

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу у 2007 році; освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр за спеціальністю “Державна служба” (спеціалізація – адміністративний менеджмент), кваліфікація – магістр державної служби; диплом з відзнакою виданий 27.09.2007.

Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова у 2014 році; освітньо-кваліфікаційний рівень – спеціаліст за спеціальністю “Мова і література (німецька)”, кваліфікація – вчитель німецької мови; диплом виданий 03.06.2014.

У 2012 році захистив кандидатську (“Формування та розвиток інформаційних державно-управлінських ресурсів України”), а у 2020 році – докторську дисертацію (“Теоретико-методологічні засади формування та реалізації інформаційної політики України”) з державного управління за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управління.

У 2019 році присвоєно вчене звання доцента по кафедрі державної служби, управління та навчання за міжнародними проектами.

Має досвід роботи в державних установах, на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування, на викладацькій роботі – з 2013 року. Постійно працює над підвищенням власної кваліфікації та професійної компетентності шляхом участі у круглих столах, тренінгах, тематичних короткострокових семінарах, школах в Україні та за кордоном. Активно бере участь у всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференціях, конгресах. Автор понад 60 наукових та навчально-методичних праць.

Нагороджений почесною грамотою Національної академії державного управління при Президентові України за зразкове виконання службових обов’язків, значні досягнення в роботі, вагомий внесок у становлення і розвиток Національної академії (грудень 2010).

Вільно володіє німецькою мовою (рівень C 2), є сертифікованим екзаменатором з німецької мови.

доцент

кафедри стратегічних комунікацій

полковник

Віктор Шидлюх

Освіта:

Хмельницьке вище артилерійське командне училище; спеціальність – командна тактична артилерії у 1992 році.

Національна академія оборони України, освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр військового управління, спеціальність – бойове застосування та управління діями підрозділів (частин, з’єднань) Сухопутних військ, спеціалізація – бойове застосування та управління діями аеромобільних підрозділів (частин, з’єднань). Диплом виданий у червні 2006 року.

З травня 2015 року є здобувачем наукового ступеня кандидата військових наук.

У період з початку збройної агресії Російської Федерації проти України брав безпосередню участь у процесі створення системи стратегічних комунікацій, у тому числі кризових і внутрішніх комунікацій у зоні проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, інформуванні вітчизняної та міжнародної спільноти щодо діяльності Збройних Сил України у пресі, на радіо, телебаченні та в інтернет-проєктах.

З грудня 2019 року – доцент кафедри стратегічних комунікацій навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки і оборони.

За особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Учасник бойових дій.

Володіє англійською мовою.

cтарший викладач

кафедри стратегічних комунікацій 

підполковник

Євгеній Махно

Освіта:

Харківський інститут Військово-Повітряних Сил імені І.М. Кожедуба “ХІ ВПС” у 2002 році; освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр офіцер військового управління тактичного рівня за спеціальністю “Організація служби авіаційних штабів”; диплом виданий 01.11.2002;

Харківський національний аерокосмічний університет імені М.Є.Жуковського у 2004 році; освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст за спеціалізацією “Якість, стандартизація та сертифікація”, кваліфікація “Інженер з якості”; диплом виданий 01.06.2004;

Київський національний університет будівництва та архітектури у 2017 році; освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст за спеціалізацією “Теплогазопостачання та вентиляція”, кваліфікація “інженер-будівельник”; диплом виданий 30.06.2017;

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського у 2018 році; освітньо-кваліфікаційний рівень магістр за спеціальністю “Військове управління (за видами збройних сил)”; диплом виданий 01.06.2018.

На військовій службі з 1998 року.

З 2004 року – на посадах науково-педагогічних працівників та посадах чергового бойового управління.

Пріоритетна сфера наукових інтересів – дослідження проблем національної безпеки держави та стратегічних комунікацій.

Учасник бойових дій на сході України (виконував обов’язки на посаді офіцера групи координації цивільно-військового співробітнитцва об’єднаного центру цивільно-військового співробітництва штабу АТО).

викладач

кафедри стратегічних комунікацій 

підполковник

Ігор Прощин

Освіта:

Харківський інститут Військово-Повітряних Сил у 2001 році освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр з радіотехніки, диплом виданий 23.06.2001; у 2002 році освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст за спеціальністю “Радіоелектронні комплекси, системи та засоби озброєння і військової техніки”,  диплом виданий 21.06.2002;

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського у 2017 році, освітньо-кваліфікаційний рівень магістр за спеціальністю “Управління  інформаційною безпекою у Збройних Силах”;  магістерська робота на тему: “Розробка рекомендацій щодо організації та проведення інформаційних заходів в ході цивільно-військового співробітництва”, диплом виданий 30.05.2017;

Національний університет оборони України імені Івана Черняховського, “Курс підготовки офіцерів цивільно-військового співробітництва”, 13-18 квітня 2015 року.

Згідно із отриманим фахом у 2017-2019 роках проходив службу у Головному оперативному управлінні Генерального штабу Збройних Сил України, де працював над плануванням і  практичною реалізацією заходів інформаційної боротьби.

Брав участь у міжнародних військових навчаннях, зокрема, як начальник центру СІМІС в  українсько-американських командно-штабних навчаннях із залученням військ “Rapid Trident-2019” (“Стрімкий тризуб-2019”).

Учасник бойових дій.

ДОКТОРАНТИ ТА АД'ЮНКТИ

докторант

кафедри стратегічних комунікацій

заслужений журналіст України

кандидат наук з державного управління 

полковник

Вікторія Кушнір

Освіта: 

Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, факультет української філології; освітньо-кваліфікаційний рівень – викладач української мови та літератури. Диплом виданий у червні 1995 року.

Національний університет внутрішніх справ м. Харків, освітньо-кваліфікаційний рівень – юрист-правознавець. Диплом виданий у вересні 2006 року.

Аспірантура Донецького університету управління та захист дисертації, – березень 2014 року.

Мовна школа підготовки ЗС Канади. Дипломи 2016 та 2019 рр.

З 2019 року – докторант навчально – наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки і оборони.

Метою дисертаційної роботи є науково-теоретичне обґрунтування системи стратегічних комунікацій у СБіО України та розробка науково-практичних рекомендацій органам державного та військового управління, спрямованих на підвищення ефективності використання стратегічних комунікацій у СБіО України у контексті вимог Стратегії національної безпеки України, Концепції розвитку СБіО України, Воєнної доктрини України, Стратегічного оборонного бюлетеня України, Доктрини інформаційної безпеки України.

Працює у сфері зв’язків з громадськістю 19 років.

У період з початку збройної агресії Російської Федерації проти України була призначена на посаду начальника прес-служби Національної гвардії України;

З грудня 2014 – 2019 рр. обіймала посаду помічника Міністра оборони України – прес-секретаря.

Брала безпосередню участь у процесі створення системи зв’язків з громадськістю та кризових комунікацій у зоні проведення Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, організації роботи щодо інформування вітчизняної та міжнародної спільноти щодо подій на сході України, а також налагодження механізмів здійснення ефективної взаємодії військовослужбовців ЗС України та представників ЗМІ.

Організовувала процес із створення та розбудови системи стратегічних комунікацій у Міністерстві оборони України, системи взаємодії із вітчизняними та закордонними мас-медіа у період збройної агресії РФ проти України, системи кризових комунікацій у оборонному відомстві. Брала безпосередню участь у реформуванні військових ЗМІ Міністерства оборони України.

Учасник бойових дій.

Заслужений журналіст України.

Володіє англійською мовою.

ад’юнкт

кафедри стратегічних комунікацій 

полковник

Олексій Чернобай

Освіта:

Академія Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст за напрямом “Організація експлуатації та ремонт ракетного, артилерійського та стрілецького озброєння”;  диплом виданий 24.06.2006 року.

Національна академія Національної гвардії України, освітньо-кваліфікаційний рівень магістр за спеціальністю “Військово-соціальне управління”; диплом виданий 20.06.2015 року.

З 2019 року ад’юнкт навчально-наукового центру стратегічних комунікацій у сфері забезпечення національної безпеки та оборони.

Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності системи зв’язків з громадськістю в стабілізаційній операції оперативного угруповання військ (сил).

Працює у сфері зв’язків з громадськістю понад 12 років.

У період з початку збройної агресії Російської Федерації проти України був призначений на посаду начальника відділу зв’язків з громадськістю новоствореної Національної гвардії України.

2014-2017 рр. – обіймав посаду помічника Міністра оборони України (по зв’язках з громадськістю);

Брав безпосередню участь у процесі створення системи зв’язків з громадськістю в Антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, організації роботи щодо інформування вітчизняної та міжнародної спільноти про ситуацію на сході країни, а також налагодженні механізмів здійснення ефективної взаємодію військовослужбовців Збройних Сил із засобами масової інформації.

2017-2019 рр. – проходив військову службу на посаді начальника Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України. У зазначений період відповідав за формування та реалізацію державної інформаційної політики у Збройних Силах та Міністерстві оборони України. Здійснював координацію підрозділів по зв’язкам з громадськістю Збройних Сил та безпосереднє керівництво військовими засобами масової інформації.

Організовував процес із реформування військових засобів масової інформації Міністерства оборони України. Був ініціатором та відповідальним за створення Інформаційного агентства Міністерства оборони України. Брав участь у створені та розвитку військового радіо “Армія ФМ”.

У процесі впровадження та виконання заходів оборонної реформи був Головою робочої групи з питання розвитку спроможностей Збройних Сил України у сфері стратегічних комунікації (2017-2019 рр.);

Учасник бойових дій на сході України.

Член Ради з питань захисту професійної діяльності та свободи слова.

Член Національної спілки журналістів України.

Володіє англійською мовою.

Кафедра стратегічних комунікацій

Базовий структурний підрозділ центру.

До складу кафедри входять:

  • начальник кафедри;

  • професор;

  • доцент;

  • старший викладач;

  • викладач;

  • навчальна лабораторія.

Основними завданнями кафедри є:

  • підготовка та підвищення кваліфікації військовослужбовців, державних службовців та працівників Збройних Сил України та інших структур сектору безпеки і оборони держави, задіяних у сфері стратегічних комунікацій;

  • налагодження співпраці з міжнародними науково-дослідними аналітичними установами, центрами передового досвіду та іншими організаціями, що здійснюють підготовку та дослідження з питань стратегічних комунікацій;

  • методичне забезпечення та супроводження процесу підготовки з питань стратегічних комунікацій, в тому числі, що здійснюється на базі закладів вищої освіти та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку громадян для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу.

StratCom NDU